Si të bëni zëvendësim të lirë të linjës najloni për hapësirat e furçave Bosch

bëni pjesë këmbimi të lira shtëpiake për bosch

Kjo nuk është në vetvete një riparim, por një hak i vogël për të na kursyer para. Pjesët e këmbimit Bosch janë jashtëzakonisht të shtrenjta dhe në këtë artikull do t'ju tregoj si të përdorni linjë najloni nga markat e tjera në hapëse furçash elektrike Bosch.

Unë kam një prestar furçash elektrike Bosch AFS 23-37 1000 W të energjisë. Po shkon shkëlqyeshëm. Jam shumë i lumtur për një përdorim jo intensiv si ai që më duhet. Shtë një prerës furçash elektrike, jo bateri, duhet të jetë i lidhur me energjinë elektrike për të punuar.

Megjithatë, pjesët zyrtare të markës nyon janë shumë të shtrenjta, mjaft i shtrenjtë dhe është prodhuar në mënyrë që të përfundoni duke konsumuar pjesët e tij të këmbimit. Në këtë rast, filli i najlonit vjen me një lloj rrufe në qendër që parandalon që ajo të shpëtojë.

pjesë këmbimi bosch për hapëse furçash elektrike

Ato në imazh që vijnë me koston e makinës 25 € paketa me 10 njësi prej 30 cm domethënë 25 € për 3 metra Ndërsa mbështjelljet na kushtojnë 10 € për 60 ose 70 metra. Ka shumë ndryshime.

fije najloni dhe çeliku për hapëse furçash

Unë i kam blerë këto 2

Suscríbete në listën tonë korrekt

Nëse edhe ju jeni të interesuar të jeni në gjendje përdorni çdo markë rrotullash me fije najloni Unë ju lë dy mënyra.

Ripërdorni rrufe në qiell

modifikoni linjën najloni për hapëse elektrike të furçave

Nëse shohim pjesët rezervë ato kanë një rrufe në qiell të vogël alumini. Nuk jam i sigurt se çfarë do të ndodhte nëse vendosim kabllon e prerë direkt. Duke parë se si bëhet, mendoj se kur kapet në ndonjë bar do të rrëshqasë dhe do të dalë nga koka. Kjo është arsyeja pse ne do të ripërdorim bulonat.

Unë lë një video me ndryshimin

Nëse preferoni ta shihni procesin hap pas hapi me foto, këtu e keni.

Merrni disa pincë hunde papagalli dhe hiqni deformimin. Kështu që mund të marrim pjesën tjetër të fillit që na ka mbetur

sqep papagalli që hap një rrufe në qiell

Dhe thjesht duhet të prisni të renë, ta fusni dhe shtypni përsëri në mënyrë që të mos rrëshqasë.

pjesa origjinale koka e furçave elektrike Bosch

Blini kokën universale

Isshtë një mundësi tjetër e mirë. Ne kemi blerë një kokë tjetër universale ose të pajtueshme me makinerinë tonë dhe tani mund të përdorim çdo lloj fije. Këto lloje të kokave kushtojnë ndërmjet 5 dhe 15 euro.

Në këtë mënyrë ne mund të kalojmë në çdo fije kur të duam. Unë e kam blerë këtë edhe pse nuk e kam provuar akoma

Së bashku me kokën bleva tela të endura 3,5 mm dhe gjithashtu tela çeliku të veshura për të provuar se sa mirë funksionon sepse mendoj se do të veshë shumë më pak.

Fije najloni 3 mm

Kam frikë se të jesh çelik ndonjë shkëndijë e padëshiruar do të kërcejë, por kur të provoj do të ta tregoj.

Tel prej çeliku 3 mm

A ia vlen një prestar furçash elektrike?

Kjo është pyetja që shumica e njerëzve më bëjnë kujt i them se kam blerë një elektrik.

Do të doja t'i përgjigjesha kësaj sepse është diçka që më kërkohet në mënyrë të përsëritur.

Përgjigja si gjithmonë është se varet. Varet nga ajo që ju nevojitet. Do ta përdor në një fushë prej 2 të përmbytur, ku mund ta lidh me zgjatje pa probleme. Kur të mbaroj e çoj në shtëpi në makinë dhe e vendos në një dollap. Dhe vlerësohet që nuk është e ngjyrosur me benzinë ​​dhe vaj, që nuk ka erë dhe megjithëse duket pa kuptim, vlerësohet që kur e përdorni nuk bën zhurmë të tepruar.

Por ju duhet të dini se çfarë bleni, në rastin e këtij modeli të veçantë (Bosch ASF 23 - 37) ju duhet të forconi vazhdimisht sigurinë që ai të funksionojë dhe të bëhet paksa i rëndë. Por pjesa tjetër është perfekte.

Nëse keni nevojë për një makinë me fuqi normale, do ta përdorni në një mjedis ku mund ta lidhni pa probleme dhe doni diçka që është pak e zhurmshme dhe nuk njollos (për të mos njollosur makinën ose kur ta mbaj atë) në shtëpi) Epo, elektrike është opsioni juaj më i mirë.

Nëse keni nevojë ta çoni në vende pa energji elektrike, keni nevojë për shumë energji, më shumë se 1CV

avantazh

  • Më pak të zhurmshme
  • Më të pastër
  • Nuk ka nevojë të jeni të vetëdijshëm për benzinën dhe naftën

meta

  • Duhet të jetë gjithnjë e lidhur dhe të humbet liria
  • Nuk mund ta përdorni pa energji elektrike
  • Nuk ka modele aq të fuqishme sa në benzinë

Nëse keni ndonjë pyetje mund të më bëni në komente Dhe nëse doni ta zgjeroj këtë temë mund të bëj një udhëzues për blerjen e prerësve të furçave.

1 koment mbi «Si të bëni pjesë këmbimi të lira prej fije najloni për furçëbërësit Bosch»

  1. Përshëndetje: Unë kam një prerës furçash AFS 23-37 dhe po kërkoj diçka të pajtueshme për linjën zëvendësuese gjeta faqen tuaj. Para së gjithash faleminderit për ndarjen e ideve tuaja. Unë do të vlerësoja nëse do të përditësonit lidhjen që çoi në kokën e pajtueshme; Me sa duket produkti nuk është më i disponueshëm dhe nuk e di se cilit i referohet. Faleminderit perseri.

    përgjigje

Lini një koment