Si të bëni një divan nga paletat

Si të bëni një divan nga paletat

Këtë verë ne kemi ndryshuar një divan të vjetër për të cilin kishim atë që kemi bërë nga paletatMe E vërteta është se nuk ka qenë një projekti im, ideja, dëshira dhe puna janë vënë nga gruaja ime. Këtë herë i jam përkushtuar lëvizjes së paletave nga një vend në tjetrin dhe të shtrihem për të fjetur pasi të jem mbledhur.

Divanet e paletave janë në modëMe Ato janë tërheqëse, të bukura, shumë të lehta për tu ndërtuar dhe ideale për tarracat dhe kopshtet. Ato janë aq të zakonshme sa që shesin kompletin për ta montuar atë ose jastëkë me porosi.

Ne kemi zgjedhur mënyrën më të thjeshtë për ta bërë këtë. Ka kaq shumë ndryshime në divanet e paletave, por kjo është shumë, shumë e thjeshtë.

Ne kemi disa seksione mbi këtë temë DIY dhe paleta y Mobilje me paleta

Vazhdoni të lexoni

Katapultë lodrash

katapultë lodrash për fëmijë

Le të shohim se si ta bëjmë këtë thjeshtë katapultë për fëmijë e bërë me kapëse rrobash dhe shkopinj akullorësh. Intendedshtë menduar për fëmijë. Të kalojnë ca kohë me ta duke e ndërtuar atë dhe më pas duke luajtur duke lëshuar lloje të ndryshme të predhave.

Ne do të shfrytëzojmë rastin për të shpjeguar koncepte dhe të dhëna të ndryshme në lidhje me katapultat në histori dhe luftëra në varësi të moshës së fëmijës.

Vazhdoni të lexoni

Kullues për kapsolla kafeje

Kullues shtëpiak për bishtajat e kafesë

Unë jam duke shkuar për t'ju mësuar të bëni një kullues jashtëzakonisht i thjeshtë por shumë efektiv për kapsulat e kafesë. Soshtë kaq e thjeshtë sa po pyesja nëse duhej të bëja një tutorial apo jo, sepse nuk është një hap pas hapi, është një hap i vetëm. Por unë i dua këto zgjidhje të përditshme që çdokush mund të bëjë me objektet e përditshme.

Por ajo që është e qartë është se të gjithë ata që kanë një prodhues kafeje kapsule, në rastin tim Dolce Gusto, nuk mund ta hedhin kapsulën për arsye të ndryshme. Sepse ndotim dhe sepse zbrazet pak nga pak dhe plehrat pikojnë nga ju.

Nëse jeni një kultivues kafeje mund t'ju interesojnë këto 2 artikuj se si të bëni pjekësit e kafesë

Vazhdoni të lexoni

Truket dhe hacks për të marrë fotografi

Unë e gjej veten a Video e trukeve të fotografisë së Cooph dhe duke tërhequr fillin unë përfundoj të pajtohem kanali yt në YouTube dhe duke u mahnitur me thjeshtësinë e mashtrimeve që ai përdor dhe rezultatet që ato marrin.

Hack dhe hacks fotografisë shtëpi

Ajo që na mëson është të marrim efektet e mahnitshme guxon të provojë gjëra të reja dhe me shumë imagjinatë. Megjithëse sigurisht, në fund të fundit unë imagjinoj se rezultatet e marra në zbatimin e të njëjtave mashtrime të përdorura nga një profesionist dhe një amator do të jenë josemale. Unë mendoj se kjo do të jepte për një listë të «pritshme / realitetit» që ne dëshirojmë ta shohim aq shumë

Dhe ne e shfrytëzojmë rastin të grupojmë të gjitha tonat Punë praktike në të njëjtën pjesë me 4 artikuj të Fotografi DIY, por ne tashmë kemi disa hile të tjera në listë.

Vazhdoni të lexoni

Si të bëni një dehumidifikues të bërë në shtëpi

Shtëpi e thjeshtë, pa asnjë elektronikë ose mekanizëm. Le ta bejme një dehumidifier për të kapur lagështi nga dollapët tanë, dhomat ose kudo që duam.

Si të bëni një dehumidifikues të bërë në shtëpi

Mund të flasim për 2 lloje të dehumidifiers:

  • Desiccants që përdorin xhel silicë
  • Me kompresor dhe kondensator

Tharës i tharjes

Po flasim për një metodë për lagështirë të vogël, ideale për dollapët dhe hapësirat e mbyllura.

Nuk është një ilaç përfundimtar, thjesht na ndihmon të kemi një mjedis më të thatë.

Për hapësira të vogla, në kontejnerë

Nuk e di nëse e dini, por dyqanet e pajisjeve dhe dyqanet e nivelit të lartë shesin kuti plastike që thithin lagështi.

Vazhdoni të lexoni

Si të krijoni turi tuaj të birrës Viking

A jeni cervercero? Epo, kjo nuk mund të mungojë në shtëpinë tuaj. Dhe nëse nuk jeni, është dhurata ideale, e bërë me duart tuaja ... Le të shohim si të krijoni një turi birrë Viking.

"Viking" është ajo që thotë tutoriali nuk kam verifikuar që vikingët i kanë bërë kështu. Por ne marrim licencën sepse është një DIY shumë, shumë e mirë nga Instrukturat.

Si të bëni një turi shtëpie të birrës Viking

Kana është bërë nga një trung druri dhe me mjetet themelore, një sëpatë dhe një thikë. Druri i zgjedhur ka qenë barishte. Kur zgjidhni dru, është e rëndësishme të merrni parasysh grurin dhe drithin e drurit. Kështu që nuk është dru me nyje, por me kokërr të imët dhe venat paralele, të cilat do ta bëjnë prerjen shumë më të lehtë.

Vazhdoni të lexoni

Si të bëni peceta për fëmijë

Nëse jeni prind do të përdorni fshin për fëmijë dhe është një nga ato gjërat që nga provat e dini se do të vazhdoni t'i përdorni ato përgjithmonë. Si të bëni peceta shtëpiake për fëmijë

Unë sjell një tutorial në si të bëni peceta të lagura, që mund ta përdorim mirë me foshnjën tonë ose për përdorim shtëpiak. Një DIY nga «kasrotat».

Pecetat që kemi marrë janë shumë të lira, megjithëse do të jetë e vështirë të zëvendësohen ato komerciale me këto, është e vërtetë që nëse keni mbaruar dhe dyqanet janë të mbyllura ose keni shkuar në një udhëtim ose fëmija juaj ka ndonjë lloj e intolerancë ndaj kimikateve që gjenden në pecetat tregtare, atëherë ky manual mund të jetë i dobishëm për ju.

Vazhdoni të lexoni

Si të dixhitalizoni një libër

Do ta shohim si të dixhitalizosh një libër në një mënyrë shumë të shpejtë dhe shtëpiake.

Dixhitalizimi i një libri gjithmonë përbëhet nga 2 pjesë, e para ku merrni një imazh të tekstit dhe e dyta ku kjo imazh trajtohet me një OCR, Një Program kompjuterik për njohjen e karakterit

Digitizoni librat në libra elektronikë

Tradicionalisht, librat skanoheshin faqe për faqe, ky është një proces shumë i ngadaltë që ishte kompleks për shkak të spines të librave, të cilat lakonin faqet dhe më pas OCR nuk i njihte mirë fjalët. ntat që shumë njerëz i lidhin ato në mënyrë që të lehtësojnë procesin e skanimit.

Vazhdoni të lexoni

Si të krijoni një kub Rubik 2 × 2 me zare

Ata më kërkojnë me postë për ndërtimi i një kubi Rubik për një klasë të fëmijëve të moshës 10-11 vjeç.

Ndërsa po kërkoj një zgjidhje që ia vlen, unë ju lë këtë cSi të krijoni një kub magnetik 2 × 2 Rubik me zare.

Kubik rubik magnetik shtëpiak 2x2

Fatkeqësisht nuk ia vlen sepse është një zgjidhje shumë e shtrenjtë dhe duhet të përdorni mjete që nuk janë të përshtatshme për moshën e tyre, por ndoshta do të funksionojë për ju.

Për ju që keni ndjekur blogun për një kohë të gjatë, a kubi magnetik i rubikut të ngjashme por 3 × 3

Meqenëse në këtë rast ka vetëm 8 zare, ne nuk kemi një qendror që mund ta përdorim si bosht për të gjithë të tjerët, kështu që ajo që bëjmë është të prezantojmë një top çeliku që do të veprojë si një bashkim topi për të artikuluar lëvizjen i zareve.

Vazhdoni të lexoni

Si të krijoni një kurth për mushkonjat

Summershtë verë dhe mushkonjat nuk na japin pushim. Do ta shohim si të krijoni një kurth për mushkonjat në shtëpi shumë e thjeshtë për tu bërë dhe shumë e lirë me një shishe plastike dhe një karrem të bazuar në CO2

Mbështjellja e shishes plastike me shirit elektrik

mirë, ky është një eksperiment. E vërteta është se dje kam mashtruar dhe nuk do të rishikoj rezultatet deri të Dielën sepse nuk e di nëse funksionon apo jo. Kështu që qëndroni në mendje se unë do të modifikoj hyrjen me rezultatet që marr.

Kurthi supozohet të jetë i bazuar mushkonjat tërhiqen nga CO2 që japin njerëzitKështu, me përzierjen e sheqerit kafe të tretur në ujë dhe maja, prodhohet një sasi më e madhe e CO2, gjë që e bën atë më tërheqës. 

Vazhdoni të lexoni